Společnost City Home Invest III, s.r.o. patřící do skupiny SATPO úspěšně emitovala dne 15. 6. 2020 dluhopisy v objemu 210 mil. Kč na období 5 let se splatností v roce 2025. Prostředky z emise dluhopisů jsou použity na spolufinancování a nákup existujících činžovních domů i spoluvlastnických podílů v atraktivních pražských lokalitách.

TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ

Manažerem emise se stala mezinárodní investiční společnost WOOD & Co, která se zaměřuje na obchodování s cennými papíry, poradenství v oblasti firemních financí i správu aktiv s centrálou v Praze a pobočkami v Bratislavě, Varšavě, Londýně, Bukurešti a Miláně.

Emise dluhopisů je logickým pokračováním několika úspěšných emisí dluhových instrumentů realizovaných na úrovni jednotlivých projektů v rámci skupiny SATPO.

„Intenzivně se věnujeme akviziční činnosti, kupujeme celé činžovní objekty, polyfunkční domy, pozemky i spoluvlastnické podíly.“ říká obchodní ředitelka společnosti SATPO, Irena Houžvičková, a pokračuje: „V bytových domech pod značkou City Home provádíme základní stavební úpravy, které nevyžadují legislativní proces pro další prodej. Vlastníkům nemovitostí nabízíme komplexní realitní a developerské služby, zakládáme si na spokojenosti našich klientů a investorů.“

Kompletní akviziční činnost stejně jako prodej nemovitostí včetně široké nabídky poskytovaných služeb zajišťuje zkušený tým odborníků společnosti SATPO management, s.r.o. Aktuální přehled nemovitostí pod značkou SATPO a City Home je prezentován v prodejním centru společnosti na adrese Holečkova 3331/35, Praha 5 či prostřednictvím www.city-home.cz a www.satpo.cz.

O SPOLEČNOSTI

Skupina SATPO působí na českém realitním trhu jako developer, investor a poskytovatel služeb v oblasti rezidenčních nemovitostí od roku 1994. Převážně v Praze se specializuje na výstavbu a prodej prémiových nemovitostí, dlouhodobě investuje do oblasti existujících rezidenčních nemovitostí. V rámci poskytovaných služeb nabízí společnost komplexní realitní a developerské služby vlastníkům nemovitostí. Profesionální prodejní tým je zkušeným rádcem při výběru nového bydlení a nabízí veškeré služby spojené s výběrem, pořízením a financováním bydlení, možnost klientských změn a interiéru na klíč v příjemném prostředí prodejního centra společnosti. Již mnoho let je společnost aktivním členem Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a členem Asociace developerů.

Skupina SATPO dlouhodobě spolupracuje se společností WOOD & Company. První emise ve výši 160 mil. Kč byla vydána v roce 2013 a v roce 2017 byla řádně splacena za účelem spolufinancování projektu Rezidence Sacre Coeur2, další emise ve výši 21, 5 mil. Kč byla vydána v roce 2014 a řádně splacena v roce 2017 pro nákup a rekonstrukci činžovního domu Peckova. V roce 2017 byla vydána další emise za účelem spolufinancování nemovitostních projektů Vitality Rezidence, Rezidence Holečkova a Rezidence Laurová ve výši 315 mil. Kč a bude splatná v roce 2022.

 

KONTAKT PRO MÉDIA

Ing. Tereza Tomšů
marketingová manažerka

tomsu@satpo.cz