novinky | Graduace programu Junior Achievement | 28.06.2018

 

V letošním roce naše společnost SATPO opět finančně a i výukou zajistila vzdělávací program Junior Achievement (JA), který letos oslavil již 27 let své činnosti v České republice. JA program Our City proběhl ve školách: ZŠ Lvíčata pod ČVUT v Praze, ZŠ Hostivice, ZŠ Petřiny Sever ve dvou třídách u žáků 2. třídy prvního stupně. Programu se zúčastnilo přes 80 dětí!

Graduace programu proběhla v reprezentativních prostorách showroomu SATPO, které se zůčastnili děti ze školy ZŠ Petřiny Sever, obdržely diplom a dárky. Následovalo krátkou a hravou formou představení společnosti SATPO, kdy měly děti možnost příležitost poznat jednotlivá oddělení a podívat se na Rezidenci Sacre Coeur2. Na všechny zvídavé dotazy dětí jsme s radostí odpovídali a bylo nám ctí zúčastnit se celé akce a podpořit tak vzdělávání nejmenších.

Programy Junior Achievement jsou poskytovány akademicky vzdělanými dobrovolníky ve školách až po univerzitní úroveň a podporují dovednosti týkající se připravenosti na práci, podnikání a finanční gramotnost. Inspirují tak studenty k tomu, aby rozvinuli svůj potenciál. Jedná se o nejstarší a největší neziskovou organizaci na světě, která vznikla v roce 1919 v USA a působí ve více než 120 zemích světa. Do jejích programů se každoročně zapojí na 10 milionů dětí a studentů ve věku od 6do 22 let. Vzdělávací programy Junior Achievement v ČR od té doby absolvovalo více než 300 tisíc dětí a studentů.